Poza sprzedażą własnych samochodów zajmujemy się również pomocą w znajdywaniu wymarzonych aut dla naszych klientów.

Cały proces importu samochodu z Japonii przebiega w następujący sposób:

1. Na początku chcielibyśmy poznać więcej informacji o samochodzie jakiego szukasz – marka, model, rocznik, wyposażenie, przebieg. Dzięki temu będziemy w stanie przedstawić Ci wymagany budżet oraz przedyskutować możliwe opcje.

2. Po wstępnej akceptacji ustaleń podpisujemy umowę pośrednictwa, a Ty wpłacasz nam zaliczkę na poczet procesu poszukiwań. Dzięki temu masz pewności, że jesteś dla nas priorytetowym klientem, który będzie informowany na bieżąco o nowo pojawiających się samochodach spełniających założone kryteria.

3. W momencie, gdy spodoba Ci się któraś z przedstawionych opcji wpłacasz nam depozyt bezpieczeństwa, byśmy mogli przystąpić do aukcji. Dzięki temu otrzymasz od nas pełen komplet zdjęć oraz filmów z inspekcji samochodu w dniu aukcji oraz naszą opinię na temat załączonych materiałów. Jeżeli będziesz zdecydowany przystępujemy do licytacji.

UWAGA – do tego momentu można się jeszcze wycofać. Wszystkie wpłaty zostaną zwrócone w przeciągu 48h na konto, a my nie pobieramy żadnych ukrytych prowizji. Wpłacona zaliczka może również przejść na poczet dalszych poszukiwań – wszystko zależy od Ciebie!

4. Po wygraniu aukcji zostanie wystawiona faktura na Twoje dane. Masz 7 dni na wpłatę pozostałej kwoty, by nie były naliczane odsetki. Po zaksięgowaniu wpłat zostaną przygotowane dokumenty eksportowe, które będą wysłane do Ciebie, bądź do naszej firmy (do ustalenia).

5. Transport samochodu do Europy trwa zazwyczaj około 2 miesięcy. Samochód jest wysyłany metodą RoRo (Roll On/Roll Off), dodatkowo możliwe jest m.in. zapakowanie auta w kontener, wykupienie ubezpieczenia premium.

6. Dalsze opłaty, takie jak cło 10% oraz VAT 21% (w Holandii), dokonywane są po dotarciu auta do portu w Amsterdamie. W Polsce należy jeszcze uiścić opłatę akcyzową – 3,1% w przypadku auta o pojemności do 2.0L oraz 18.6% w przypadku auta powyżej 2.0L. Na opłacenie akcyzy polskie prawo przewiduje termin 2 tygodni od momentu przekroczenia auta przez granicę Polski.

Oczywiście pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności wymaganych do kupna i legalnego zarejestrowania w naszym kraju Twojego wymarzonego auta.

Ponadto poprzez współpracę z zaprzyjaźnionymi firmami jesteśmy w stanie wykonać szereg prac dodatkowych: od serwisu blacharskiego i mechanicznego, poprzez naprawy tapicerskie, kończąc na tuningu oraz customizacji względem preferencji wlasnych klienta.

empe-cars.pl

porównaj samochody